Понеділок, 21/09/2020, 04:06Вітаю Вас Гость | RSS
Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені академіка Михайла Павловського
Меню сайту
Категорії розділу
ОГОЛОШЕННЯ [0]
ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наш музей


Діяльність музею при Хмельницькій спеціалізованій загальноосвітній школі №19 І-ІІІ ступенів імені академіка Михайла Павловського

Я не можу і не хочу любити свою Батьківщину

з заплющеними очима і стуленими вустами,

за порадами чужоземців та ще й за вказівками!

М.Павловський

Меморіальний музей академіка М.А. Павловського при Хмельницькій спеціалізованій загальноосвітній школі №19 І-ІІІ ступенів відкрито 01.09.2004 року за сприяння Хмельницької міської ради та сім’ї Павловських. Не створити такий музей було неможливо. Адже кожного хмельничанина, який знайомиться з біографією Михайла Павловського, переповнює гордість і захоплення цією особистістю.

М.А.Павловський народився 13 березня 1942 р. в селі Ружична Хмельницької області. Ще в школі був упевнений, що вступить до інституту, першокурсником думав про аспірантуру, згодом бачив себе доктором наук…

У 16-річному віці став студентом Київського політехнічного інституту. З цим навчальним закладом було пов’язане все його життя. Після захисту дисертації в 1977 році отримав звання доктора технічних наук. У 36-річному віці був обраний на посаду завідувача кафедри теоретичної механіки, яку очолював до останнього дня життя.

Михайло Павловський - автор робіт з теорії гіроскопів (1976, 1986 рр.), систем керування космічними апаратами (1997 р.), теоретичної механіки (1985, 1989, 1990, 1993, 2002 рр.). Його посібники відразу здобули популярність у студентів та аспірантів, знайшли визнання спеціалістів не тільки в Україні, але й за її межами: Росії, Словаччині.

В багатогранній діяльності Михайла Антоновича поєднувалися широкий діапазон фундаментальних наукових досліджень з вирішенням найважливіших народно-господарських проблем. Він засновник факультету авіаційних та космічних систем у Національному технічному університеті України "КПІ". Під його керівництвом було розроблено унікальне обладнання для наземних випробувань ракетно-космічного комплексу "Енергія-Буран", а після 

Чорнобильської аварії (1986 р.) – дистанційно керовані роботизовані комплекси для проведення робіт з радіоактивними матеріалами. За ці розробки професор Михайло Павловський був удостоєний Державних премій у галузі науки і техніки УРСР (1980 р.) і СРСР (1986 р.).

М.А.Павловський – автор понад 450 наукових праць, серед яких 24 монографії, 49 патентів і авторських свідоцтв на винаходи. Під його керівництвом захищено 12 докторських і понад 50 кандидатських дисертацій.

Людина європейських поглядів, Михайло Павловський уважно стежив за політичними й науковими світовими тенденціями. Середина 90-х минулого і перші роки нового століття логічно розвинули політичну ситуацію, що виникла внаслідок розпаду Радянського Союзу та здобуття Україною незалежності. Щоб мати можливість вплинути на ситуацію, він пішов у політику. Пізніше, у книзі "Ідеологія прогресивних реформ для України" (1998 р.), Михайло Антонович написав: "Я не можу і не хочу любити свою Батьківщину з заплющеними очима і стуленими вустами, за порадами чужоземців та ще й за вказівками!"

Професора М.А.Павловського обирали депутатом Верховної Ради України ІІ, ІІІ і ІV скликань, де він обіймав посади голови Комітету з питань ядерної політики та ядерної безпеки, голови підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради України, Комітету з питань Регламенту депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України.

Робота Михайла Антоновича у парламенті змусила його зануритися у вир економічних проблем України. Він підготував сотні законів і державних програм стратегічного розвитку держави, а в 1997 році захистив другу докторську дисертацію, тепер уже з економічної теорії, – "Суспільство і економіка перехідного періоду". Як депутат, М.А.Павловський вів нескінченну боротьбу за порятунок промислових підприємств від банкрутств, проти простоїв, безробіття, чиновницького свавілля. Він написав 6 книжок та понад 50 статей з проблем стратегії перехідного періоду. А ще він створив при Голові Верховної Ради України спеціальну комісію по законодавчому забезпеченню і підтримці високих технологій в Україні.

Михайло Антонович був життєрадісною, чуйною, доброю людиною. Прекрасний сім'янин, він прожив щасливе життя зі своєю дружиною Людмилою Михайлівною, виховавши двох дітей. Син Андрій закінчив Київський політехнічний інститут та Академію державного управління, став директором КП «Центр високих технологій та інновацій». Наслідуючи батька, згодом став парламентарем. Донька Ольга здобула професію інженера-системотехніка, пізніше – психолога. 

Михайло Павловський був втіленням любові до життя. Його багата уява ідеально поєднувалася з віртуозною технікою реалізації задумів. Він завжди пишався своїми учнями, але ніколи не говорив про власні успіхи, звання та нагороди, не знав точну кількість своїх робіт, бо не рахував їх. Він цінував час, ніби усвідомлюючи, що відпущено років на його долю небагато. Хвороба наздогнала його на 62 році життя. Михайло Антонович так міцно і впевнено стояв на землі, що ніхто не був готовий до його смерті у розквіті творчих сил і можливостей. М.А. Павловський був мужньою людиною, добрим товаришем, мудрим політиком, великим ученим, справжнім патріотом і залишиться людиною-легендою в серцях тих, хто працював з ним поряд, хто був його учнем, і тих, хто пізнаватиме грані науки за його працями.

Колеги, учні, земляки пам'ятають і шанують ім'я видатного українського вченого і політика Михайла Павловського. У 2007 році в його рідному селі Ружична, яке тепер стало одним із мікрорайонів Хмельницького, на честь Михайла Антоновича було перейменовано колишню вулицю Ярмолинецьку. В Ружичні він виріс, звідси пішов у науку й велику політику, сюди часто навідувався з Києва, допомагаючи словом і ділом землякам. Ім'я М.Павловського присвоєно школі, яку він закінчив. Тут улаштовано його музей.

Завідувачкою меморіального музею академіка М.А. Павловського було призначено Кухтюк Ганну Павлівну, вчителя світової літератури. Під її керівництвом в музеї ведеться копітка пошукова та виховна робота: знаходяться експонати, вибудовуються експозиції, організовуються зустрічі, налагоджуються контакти та здійснюється переписка з цікавими людьми, проводяться екскурсії, творчі вечори, ведеться науково-дослідницька робота.

До відкриття меморіального музею були підготовлені стенди: "Біографія", "Юнацькі роки. Студентство", "Наукова робота", "Робота у Верховній Раді", "Громадська та політична діяльність". Було також зібрано ксерокопії документів, які відображають наукову діяльність академіка М.А. Павловського. Дружиною та сином академіка музеєві подаровані книги: "Михайло Павловський. Людина. Вчений. Політик" - посмертне видання спогадів про Павловського його рідних, земляків, колег, однодумців. Є тут і остання книга, видана за життя автора, – "Живу тобою, Україно". 

З метою поповнення музею експонатами завідувачка відвідала столицю; побувала в сім’ї Павловських та в НТУУ "КПІ" на факультеті авіаційних та космічних систем.

З Києва були привезені книги, автором яких є М.А. Павловський, його рукописи, публікації в періодиці, зібрані колегою Михайла Антоновича – Левчук Катериною. Особисті речі академіка Павловського (краватка, окуляри, ідентифікаційний код, партійний квиток, портмоне, візитки, телефонні картки тощо) були передані музею родиною Павловських.

У 2004 році в Києві було засновано Благодійний Фонд імені Михайла Павловського, який тепер очолює його син і з якого щорічно в березні місяці до Дня народження і Дня пам’яті академіка, що відзначається з 2005 року, виплачуються іменні стипендії. Вони призначаються відповідно до рішення педагогічної ради школи, комітету учнівського самоврядування та за погодженням з головою Благодійного Фонду – Павловським Андрієм Михайловичем. Стипендією нагороджуються: відмінники навчання 10-11 класів, переможці міських, обласних, республіканських предметних олімпіад; учні, які досягли високих спортивних результатів, переможці співочих, танцювальних та інших мистецьких конкурсів різних рівнів, активісти у суспільно-корисній праці в школі, місті.

В березні 2009 р. до Дня пам’яті видатного земляка в музеї було встановлено бюст Михайла Павловського.

Поступово меморіальний музей перетворився в центр краєзнавчої роботи як в школі, так і в мікрорайоні Ружична. За пропозицією сім’ї Павловських тут зібрано цікавий матеріал не тільки про Михайла Павловського, а й про людей Ружични, які знали Михайла Антоновича, навчалися разом з ним у школі, вчили його. Це і короткі відомості про улюбленого вчителя Михайла Павловського - Чумака Григорія Петровича, і спогади колишнього в’язня Дахау - Шведа Івана Арсентійовича.

На базі музею проводиться науково-дослідницька робота. Так, у 2007 році учениця Дунець Віталіна виступила  з рефератом "Зоряний шлях Павловського" на ІІ науково-практичній конференції "Місто Хмельницький в контексті історії України" та на ХІІ Подільській історико-краєзнавчій конференції. Робота Дунець В. видрукувана в матеріалах конференцій,а сама вона відзначена грамотою , як наймолодша учасниця конференції.

Згодом виникла необхідність дослідити ружичнянський період в біографії Михайла Павловського, так як матеріалів про його наукову та державну діяльність зібрано в музеї достатньо, а ось роки навчання в школі, коло спілкування, подальший зв'язок зі школою та земляками були маловідомі. "Ружичнянський період в біографії Михайла Павловського – людини, вченого, політика" – так названа дослідницька робота учениці Гули Ірини, яка виборола ІІІ місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у секції історичного краєзнавства.

В 2011 році у ІІІ науково-краєзнавчій конференції "Місто Хмельницький в контексті історії України" прийняли участь учениця Штогрин Альона ( з роботою "Злилось минуле й сьогодення") та завідувачка музеєм Ганна Павлівна Кухтюк ( з дослідженням "Чумацький шлях Михайла Павловського"). Їх виступи опубліковані в збірці матеріалів конференції, а вони самі відповідно були відзначені Подякою та Почесною грамотою міського голови.

З членів активу музею за допомогою методистів Хмельницького Палацу творчості дітей та юнацтва створено фольклорний гурт "Кудряночка", який неодноразово брав участь у фольклорних фестивалях, виступав на оглядах художньої самодіяльності, у Дні пам’яті Михайла Павловського в школі.

Коротка біографічна довідка.

М.А Павловськийдоктор технічних та економічних наук, академік, народний депутат України II,III, IV скликань.

13.03.1942 рр. - народився в селі Ружична Хмельницького району Хмельницької області.

01.09.1948 р. -    пішов у перший клас Ружичнянської середньої школи

Червень 1958р. -         закінчив із золотою медаллю Ружичнянську середню школу та вступив до Київського політехнічного інституту (КПІ)

1961-1963 рр. -   технік-інженер на Київському заводі «Точприбор»

1962 р. -    переведений з механічного на приладобудівний факультет КПІ

1963 р. –    закінчив з відзнакою Київський політехнічний інститут; одружився

1963-1966 рр. - аспірант кафедри "Гіроскопічні прилади"

1965 р. -    народився син Андрій

1966 р. -    захистив кандидатську дисертацію

1967-1968 рр. - асистент кафедри "Гіроскопічні прилади"

1968-1977 рр. - доцент кафедри "Гіроскопічні прилади"

1969 р. -    затверджений у вченому званні доцента кафедри "Гіроскопічні прилади"

1972 р. -    народилась дочка Ольга

1977 р. -    захистив докторську дисертацію, отримав науковий ступінь доктора технічних наук

1977-2004 рр. - завідувач кафедрою теоретичної механіки

1977-1985 рр. - декан заочного факультету КПІ

1979 р. -    присвоєно вчене звання професора кафедри теоретичної механіки

1980 р. -    лауреат Державної премії Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР)

1981 р. -    нагороджений орденом "Знак пошани"

1985 р. -    засновник, директор, головний науковий співробітник спеціалізованого конструкторського бюро "Ритм"

1986 р. -    присуджена Державна премія Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР) за роботу в галузі приладобудування

1988 р. -    нагороджений ювілейною медаллю Федерації космонавтики СРСР ім. академіка Н.А. Пілюгіна

1991 р. -    присвоєно почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки Української РСР"

1991-2004 рр. - директор Міжгалузевого науково-дослідного інституту проблем механіки (НДІ ПМ) "Ритм"

1991 р. -    обраний дійсним членом Академії технологічних наук України за спеціальністю "Приладобудування та медична техніка", перший віце-президент

1992 р. -    Міністр промисловості України, присуджена Державна премія України в галузі науки і техніки

1993-2000 рр. - один із засновників і декан факультету авіаційних і космічних систем

1994-2004 рр. - народний депутат України

1995 р. -    лауреат Міжнародної премії "Дружба" за наукові роботи в галузі космічної науки й екології та започаткування в Україні законодавства і конверсій по радіаційній безпеці

1996 р. -    дійсний член Академії навігації і керування рухом

1997 р. -    дійсний член Української академії економічної кібернетики

1998 р. -    заслужений професор НТУУ "КПІ", захистив другу докторську дисертацію, присуджено науковий ступінь доктора економічних наук

26.02.2004 р. -    пішов з життя

Напрями роботи меморіального музею

академіка М.А. Павловського

 1. Громадянсько-патріотичне виховання:
 • постійний зв’язок з визволителем Проскурова Макеєвим Григорієм Олександровичем, що проживає в місті Новоаннінському Російської Федерації.
 • проведення зустрічей зі Шведом Іваном Арсентійовичем, колишнім в’язнем Дахау, жителем Ружични, та відображення їх у ЗМІ;
 • участь у щорічних конкурсах до 22.06 "Велика Вітчизняна війна. Ми пам’ятаємо...";
 • відображення трагедій українського народу (голодомору, голокосту, афганських подій) у МАНівських роботах, виступах на конференціях, публікаціях у ЗМІ.
 1. Морально-естетичне виховання:
 • зустрічі з представниками творчої інтелегенції (композитором Михайлом Люшнею, поетом Миколою Ковалем, автором книги "Ружичнянський характер" - Борисом Стрілецьким);
 • створення та діяльність фольклорного гурту "Кудряночка".
 1. Краєзнавча робота:
 • вивчення книги колишньої вчительки Ружичнянської середньої школи Леоніли Пивовар "Короткі відомості про Хмельницьку область, місто Хмельницький, Ружичну та Ружичнянську середню школу";
 • життєвий та творчий шлях вчителя математики, наставника Михайла Павловського, – Григорія Петровича Чумака;
 • ознайомлення зі спогадами про односельців за книгою Бориса Стрілецького "Ружичнянський характер";
 • дослідження історії краю – "Злилось минуле й сьогодення – в єдину нить переплелось"
 1. Творча майстерня вчителя та учня:
 • проведення конкурсів на кращий нарис, вірш, пісню;
 • підготовка статей до публікації у ЗМІ;
 • співпраця з поетами, композиторами, фольклористами
 1. Соціалізація учня:
 • проведення учнями-активістами екскурсій в музеї для школярів та жителів мікрорайону;

використання стипендії Благодійного фонду імені М.А. Павловського як стимулу до кращого навчання та активної участі у суспільно-корисній роботі.

Коротка довідка про меморіальний музей

академіка М.А. Павловського

2004 р. -   відкрито меморіальний музей академіка

М.А Павловського

2005 р. -   школі присвоєно його ім’я,відкрита меморіальна дошка М.А Павловському

2006 р. -   управлінням освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації видано свідоцтво про реєстрацію меморіального музею академіка М.А. Павловського.

2008 р. -   відзначено 50-річчя закінчення Михайлом Павловським школи

2009 р. -   в музеї встановлено бюст М.А. Павловського

2011 р. -   музею присвоєно звання "Зразковий музей"

2012 р. -   відзначено 70-річчя від дня народження М.А.Павловського

2013 р –    відзначено 55-річчя закінчення Михайлом Павловським школи

2014 р –    відзначено 10-річчя заснування музею. Видана збірка «Націлений на лідерство».

2015р.  -    створено експозицію «Злилось минуле й сьогодення»

2017р.  -     урочисто відзначено 75-річчя від дня народження М.А.Павловського

2018р. -   Відзгачено 60-річчя закінчення Михайлом Павловським школи

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
 • Офіційьний блог
 • uCoz Спільнота
 • FAQ по системі
 • База знань uCoz